artykuł nr 1

Witamy na stronie BIP

Dom Pomocy Społecznej w Brzezinach,
Brzeziny, ul. Moniuszki 24

Tel. 46 874 25 51,
e-mail: dpsbrzeziny@poczta.fm

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszego Domu:
https://dpsbrzeziny.wikom.pl


NIP 833-10-27-511
REGON 000311711


Dom Pomocy Społecznej w Brzezinach powstał w 1949 roku. W latach 60-tych i 80-tych był dwukrotnie rozbudowywany. Położony w centrum miasta, w pobliżu osiedli mieszkaniowych i parku miejskiego. Jego dogodne i atrakcyjne położenie sprawia, że mieszkańcy mają blisko do urzędów, sklepów czy dworca PKS.

Dom nasz jest domem dla 100 osób przewlekle somatycznie chorych. Najczęściej występujące schorzenia to: miażdżyca, stany po wylewach, parkinson, demencja, schorzenia narządów ruchu.

Głównym celem działalności Domu jest kształtowanie przyjaznej, rodzinnej atmosfery, kultywowanie tradycji oraz pomoc i współpraca na rzecz środowiska lokalnego.
Profesjonalną opiekę nad mieszkańcami sprawują wykwalifikowani lekarze, pielęgniarki, opiekunki, terapeuci, psycholog. Nad sprawami dnia codziennego czuwa życzliwy personel pomocniczy i administracja.

Potwierdzeniem spełniania przez naszą placówkę wysokich standardów jest Decyzja Wojewody Łódzkiego wydania w dniu 9 grudnia 2008r, która zezwala na prowadzenie naszego DPS na czas nieokreślony.